İsim Enerjisi Nedir?

İsimlerin hayatımızda önemli bir yeri vardır. İsimlerde bulunan her harfin isimler üzerinde bıraktığı bir etki vardır. Bu etkiye isim enerjisi denir. İsim enerjisi genellikle ismin ilk harfi ve son harfi ile bulunur. İsim enerjisi sayesinde nasıl bir kişilik ve karaktere sahip olduğumuzu öğreneceğiz.

İsim enerjisi için ismin baş harfine ve son harfine bakacağız. Öncelikle isminizin baş harfi “A, E, I, İ, O, Ö, U, Ü” sesli harfleri ile başlıyorsa isim enerjisi yüksek demektir. İsim enerjisi yüksek olan kişilerin şanslı ve yetenekli bir yapısının olduğu söylenir.

İsminizin baş harfi ve son harfi “B, C, Ç, D, F, G, Ğ, H, K, L, M, N, P, R, S, Ş, T, V, Y, Z” sessiz harfler ile başlayıp bitiyorsa isim enerjiniz düşük demektir. İsim enerjisi düşük olan kişiler durağan, sakin, acele etmeyen, risk almayan ve hızlı kararlar alamayan bir yapısının olduğu söylenir.

Ayrıca bkz. : İsim Analizi

İsim enerjisinde en önemli etken baş harftir. Son harf yalnızca küçük detayları verir. Şimdi baş harflerine göre isim enerjilerini inceleyelim.

Baş Harfine Göre İsim Enerjisi

A İsmi A harfiyle başlayan kişilerin enerjisi yüksektir. Sıklıkla fevri davranışlar sergilerler ve kızgın yapıları vardır. Düşüncelerinin herkes tarafından onaylanmasını beklerler. Aksi duruma tahammülleri yoktur. Bakımlı olmaktan hoşlanırlar. Toplum içine girdikleri zaman dikkatleri kendi üzerilerine toplamayı severler. Çaresiz kaldıklarında bunu kimseye hissettirmezler. Eşlerine karşı dürüst olurlar. Herkes tarafından örnek alınan birer anne baba olurlar.
B İsmi B harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Duygusal yapıları vardır. Olaylardan çok çabuk etkilenirler. Hassas bir kişiliğe sahiptirler. Temkinli davranırlar ve bu davranışlarının sonucu olumlu olur. Hisleri kuvvetlidir. Düzenli olmaktan hoşlanırlar. Rutin yaşamayı severler fakat buna karşın hayatlarında hızlı inişler çıkışlar olabilir. Dış görünüş onlar için çok önemlidir. İsmi B harfiyle başlayan kadınlar iş hayatlarında başarılı olurlar.
C İsmi C harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Sıkılganlık huyları vardır. Radikal kararlar ve değişikliklerden kaçınmazlar. İsyankar bir yapıları vardır. Şefkat dolu ve keyifli bir kişilikleri vardır. Herhangi bir işe başladıktan sonra o işin sonunu getirememe gibi durumları söz konusudur. Yardıma muhtaç iseler bunu çekinmeden dile getirirler. Bilgi seviyeleri yüksektir.
Ç İsmi Ç harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Akıllı davranmak onların kişilik özelliğidir. İşlerinde pratik olurlar. İnat ettikleri zaman karşılarında kimse duramaz. İnatçı özellikleri sayesinde hedefe odaklanabilirler. Konu aşk olduğunda başarısız olabilirler. Düşünceleri sabittir ve kimse değiştiremez.
D İsmi D harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Yardımcı olmaktan çok hoşlanırlar. Ancak önce can sonra canan politikasını uygularlar. Duygusal yoğunlukları fazladır. İnsanlara karşı sevgi besler, bunun karşılığında aynı sevgiyi görmek için beklenti içine girer. Beklentileri boşa çıkarsa beslediği sevgi kaybolabilir. Onlar için aile denince akan sular durur.
E İsmi E harfiyle başlayan kişilerin enerjisi yüksektir. Nazik, ince, sıcak ve şefkatli bir yapıları vardır. Özgür olmayı her şeyden çok isteyebilirler. Kısıtlanmak onlara aykırıdır. Aşk konusunda sorumluluklarını bilirler. Toplum içinde kendilerini kabul ettirebilme özellikleri vardır.
F İsmi F harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Sanatçı ruhları gelişmiştir. Sanatsal olarak kabiliyetlidirler. İnsanlarla olan ilişkilerine önem verirler. Durağan bir yaşam tarzını benimserler. Ruha iyi gelecek her şeyi benimserler. Yalan konusunda taviz vermezler ve yalancı insanlardan uzak dururlar. Otorite sahibidirler ve aşk konusunda insanlara yön vermekten hoşlanırlar.
G
Ğ
İsmi G harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Titiz olmaya özen gösterirler ve son derece düzenlidirler. Araştırmacı bir yapıları vardır ve merak duyguları yüksektir. Aileye fazlasıyla önem verirler. Evlerindeki görünüş ve dekora dikkat ederler. Hayvansever bir kişilikleri vardır. Hayatlarını en üst veya en alt noktalarda yaşarlar. Karşılarına çıkan engellere karşı dayanıklıdırlar.
H İsmi H harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. İşkolik bir yapıları vardır. İş konusunda kimseye ödün vermezler. Maddiyata önem verirler ve maddi kazanç için çalışmayı bırakmazlar. Disiplin seviyeleri çok yüksektir, bu da onlara başarı getirir. Çok sağlam bir kişilikleri bulunur.
I
İ
İsmi I-İ harfiyle başlayan kişilerin enerjisi yüksektir. İlişki yaşamlarında neşeli, dürüst olurlar ve romantizme önem verirler. İkili ilişkilerde karşılaştıkları güçlükleri yaşamlarının her noktasına aktarırlar. Böylece ikili ilişkilerde olumlu ve olumsuz durumlarla karşılaşırlar. Adalete çok önem verirler ve haksızlığa tahammül edemezler. Şefkat dolu bir kişilikleri vardır. Hisleri güçlüdür.
J İsmi J harfiyle başlayan kişilerin enerjisi yüksektir. Dahil oldukları ortamlarda kendilerini çok çabuk belli ederler. Yardım etmeyi çok severler ve iyi niyetlidirler. Sanatsal olarak başarılı bir performans gösterirler. Ressamlık ve oyunculuk mesleklerini çok iyi yapabilirler. Olgun bir yapıları bulunur.
K İsmi K harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. İş dünyasında başarıyı yakalamak bilinen özellikleridir. Kişisel yaşantıları ile ilgili konuşmaktan keyif almazlar. Sırlarının açığa çıkmasından korkarlar. Sessiz sakin bir ruh hallerinin olmaması için içlerindeki enerjiyi dışarıya çıkarmaları gerekir. Düşünceleri genellikle uç noktalarda gezer. Dış görünüşleri gayet sağlamdır.
L İsmi L harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Sanatsal olarak yetenekli bir kişiliğe sahiptirler. Edebiyat, sinema ve musiki alanlarında başarı gösterirler. Neşeli olmak ve merhamet vazgeçilmez özellikleridir. Dikkatsiz olma ihtimalleri yüksektir. Toplum içinde sivrilmekten keyif alırlar.
M İsmi M harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Şefkat dolu ve merhametli olmak vazgeçilmez özellikleridir. İş dünyasında başarıları ön plandadır. Manevi yönleri ağır basar. Dürüst bir kişilikleri vardır. İnançlarını terk etmek gibi bir huyları yoktur. İlişki yaşamlarında romantik olurlar ve duygusal yönleri ağır basar. Evde otoriter olmak isterler.
N İsmi N harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Toplumsal yaşama ayak uydurmakta güçlük çekerler. İsyankar bir yapıları bulunur. Aşk hayatlarında uyum problemi çekebilirler. Yeni tanıştığı insanlara karşı utangaç olabilirler ancak samimiyet arttıkça bu kişilere karşı komik yönlerini gösterirler ve eğlenceli davranırlar.
O
Ö
İsmi O-Ö harfiyle başlayan kişilerin enerjisi yüksektir. Dış görünüş olarak egoist, kendini başkalarından üstün gören ve sosyal ilişkilere uzak gibi görünürler. Değişmez düşünceleri yüzünden diğer insanlara karşı sevimsiz gelebilirler. Herkesin ilgilerinin kendi üzerilerinden olmasını isterler. Aşk hayatında otoriter olmayı ve itaat edilmesini isterler.
P İsmi P harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Esrarengiz olmaktan keyif alırlar. İnsanlara karşı mesafeli olmayı tercih ederler. Kalabalık ortamlarda saygı görmek ve baskın olmak isterler. Aşk hayatlarında itibar sahibi, yakışıklı yada güzel ve başarılı birisini görmek isterler. İş dünyalarında titiz ve başarılıdırlar.
R İsmi R harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Aşk hayatlarında dış görünüşten çok itibara ve zekaya önem verirler. Sinirli bir yapıları vardır ve bunu kontrol altına almak güçtür. Öfkeleri çok çabuk yanıp söner. İtibarlı ve saygın insanlarla birlikte vakit geçirmekten keyif alırlar. Kaliteli yaşamayı severler ve bunun için her şeyi yaparlar. Kararları değişkendir ve karar verme konusunda güçlük çekerler.
S
Ş
İsmi S-Ş harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Zorluklara karşı göğüs germeyi ve savaşmayı severler. Üretken olmak onların vazgeçilmez özelliğidir. Cana yakın, sempatik, enerji dolu bir kişilikleri vardır. Ne yaparlarsa yapsınlar yaptıklarının insanlar tarafından konuşulmasını isterler. İlişki hayatlarında ihanete uğramaktan çekinirler. Hassas ve duygusal bir yapıları vardır. Olanlara karşı hızlı reaksiyon göstermekten çekinmezler.
T İsmi T harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Tanıştıkları kişiler tarafından ilk başta antipatik olarak bilinseler de bir süre sonra neşeli ve mizah yönleri ile şaşırtabilirler. Hayal güçlerinin bir sınırı yoktur. Aşk hayatlarında karşı tarafa güven verirler. Maneviyatı yükseklerde yaşarlar. Kırılgan bir kişilikleri vardır.
U
Ü
İsmi U-Ü harfiyle başlayan kişilerin enerjisi yüksektir. Aşk hayatları yoğun geçer ve aşkı adeta yaşarlar. Şanslı olmak onlar için sıradan bir şeydir. Kimseye aldırış etmeden sadece kendi hislerine güvenirler. İş hayatlarında yapılması gerekenleri ihmal etmezler fakat amaçlarına ulaşma noktasında sıkıntı çekerler. Evinde gayet neşeli ve uysaldır.
V İsmi V harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Vermiş oldukları kararlardan bir anda vazgeçebilirler ve bu çevresi tarafından garip görülebilir. Fikirlerini paylaşmaktan uzak durmazlar. Sosyal hayatlarında arkadaş sıkıntısı çekmezler. Otoriteye karşı direnmek huyları vardır. Olaylar karşısında sorun odaklı değil çözüm odaklı olmayı seçerler.
Y İsmi Y harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Özgürlüklerini her şeyden önde tutarlar. Esrarengiz bir yapıları vardır. Karşı cinsin ilgi odağı olmak istedikleri zaman buna kimse engel olamaz. Zeka kapasiteleri çok yüksektir. Depresyona girmek onlar için rutin bir durumdur. Sağlam bir bedene sahip olurlar. İsmi Y harfiyle başlayan kadınlar dış görünüşe çok önem verirler ve alıcı olmak isterler.
Z İsmi Z harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Aşk hayatlarını yoğun yaşamaktan keyif alırlar. Aşk hayatları kederli ve ıstırap dolu geçse dahi sevdiklerini yarı yolda bırakmazlar. İnançları konusunda şüpheleri olmaz ve maneviyatları yüksektir. Kibar ve zarif bir yapıları vardır. Hayal kurmaktan keyif alırlar. Dostlarına karşı içten davranır ve güvenilir bir yapısı vardır.
İsimlerin Enerjisi
4.5 (90%) 2 oy

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here