İsimlerde bulunan her harfin bir sayısal değeri bulunmaktadır. İsmin içinde bulunan harflere karşılık gelen her sayısal değerin toplamı sizlerin karakteristik özelliğini gösterir.

Numerolojide sayılar aracılığı ile ulaşılan bu yönteme “Pythagoran” denir. Aşağıdaki tablodan isim ve soyad için kader sayısını bulacağız.

Hızlı Menü

İsim Kader Sayısı Nasıl Bulunur?

123456789
A
J
S-Ş
B
K
T
C-Ç
L
U-Ü
D
M
V
E
N
W
F
O-Ö
X
G
Ğ
P-Y
H
Q
Z
İ-I
R

Yukarıdaki tabloda gördüğünüz gibi her sayısal değere bir harf gelmektedir. Artık bir isim ve soyad için kader sayısının nasıl bulunduğunu bulabiliriz.

K: 2
E: 5
M: 4
A: 1
L: 3
A: 1
T: 2
A: 1
T: 2
Ü: 3
R: 9
K: 2
______+
24

Toplamın sonucunu 24 bulduk. 24 sayısı çift basamaklı bir sayı olduğu için tek basamağa indirmemiz gerekiyor. (Not: Sonuç sadece 11 veya 22 çıkarsa tek basamağa indirmiyoruz.) Şimdi aşağıdaki işlemi yapacağız.

2 + 4 = 6

Kemal Atatürk isminin kader sayısı 6’dır. 6 sayısının aşağıdaki kader sayısı yorumu ise şöyledir:

Aşk duygusunu yükseklerde yaşar. Sorumluluk alabilen bir yapısı vardır. Her konuda anlayış gösterebilir. Her şeye karışmak gibi bir huyu vardır. Kıskançlık seviyesi çok yüksektir. Sevdiklerine karşı sıcak kanlı ve koruyucu bir tavır sergiler. Mutlu olabilmeyi başarır. Güvenilir ve güçlü bir yapısı bulunur. Söz konusu fedakarlık olunca elinden gelen her şeyi yapar. Kendisine karşı olan kötümser hislerinden kurtulmalı, kendisiyle iyimser ve barışık olmalıdır. Diğer insanlar tarafından kullanıldığını düşünmeyi bırakmalıdır.

Kader Sayısının Anlamları

1 Yaratıcı bir kişiliği vardır. Bağımsızlığına çok önem verir. Özgün olmak onun için paha biçilemez. Ego sahibidir ve kendisine olan düşkünlüğü fazladır. Doğuştan liderdir. Hırslı bir karakteri vardır ve kendine yeteceğini düşünür. Çalışma konusunda aşırıya kaçar. Emir vermekten ve aceleci davranmaktan kaçınmalıdır.

2 Sezgileri güçlüdür. İş birliği yapmaktan keyif alır. Tasarım yeteneği ön plandadır. Bağımlılık duygusu gelişmiştir. Barış yanlısı ve sevecen bir yapısı vardır. Eleştirmeyi sever. Ortaklık konusundan aranan insandır. Fazla detaycı olmaktan ve yalnız olmaktan kaçınmalıdır.

3 Sanatsal olarak yeteneklidir. Sosyal bir kişilik yapısı bulunur. Dost edinmeye meyillidir. Olaylar karşısında yüzeyseldir. Ziyankarlık yapar. Dışa dönük yaşamayı sever. Eğlenmekten fazlasıyla keyif alır. Yaratıcı ve duyarlıdır. Rutin olarak yapılan işlerden keyif almaz. Disiplinsiz davranışlardan kaçınmalıdır.

4 Pratik bir insandır. Teorik yaşamak yerine uygulayıcı olmaya yönelir. Güvenilir bir karakteri bulunur. Sağlam bir yapısı vardır. Yoğun çalışmayı sever. Mükemmeliyetçi olduğu için başarıya odaklanır. Arkadaşlığa önem vermeyi öğrenmeli ve dostlarına karşı samimi olmalıdır. Geleceği düşünme konusunda kaygılarını azaltmalıdır.

5 Özgürlüğünü ön planda tutar. Her şeye karşı uyum yeteneği vardır. Gezmeyi sever. Davranışlarında yer yer değişkenlik görülebilir. Erotizme karşı ilgili birisidir. Cesaret ve delikanlılık içine işlemiştir. İkna kabiliyeti yüksek birisidir. Güzel olan her şeyi sever ve sahip olmak ister. Canı sıkıldığında çevresine belli eder. Bunu kontrol altına alamadığında hedefinden sapabilir.

6
Aşk duygusunu yükseklerde yaşar. Sorumluluk alabilen bir yapısı vardır. Her konuda anlayış gösterebilir. Her şeye karışmak gibi bir huyu vardır. Kıskançlık seviyesi çok yüksektir. Sevdiklerine karşı sıcak kanlı ve koruyucu bir tavır sergiler. Mutlu olabilmeyi başarır. Güvenilir ve güçlü bir yapısı bulunur. Söz konusu fedakarlık olunca elinden gelen her şeyi yapar. Kendisine karşı olan kötümser hislerinden kurtulmalı, kendisiyle iyimser ve barışık olmalıdır. Diğer insanlar tarafından kullanıldığını düşünmeyi bırakmalıdır.

7 Akıl oyunlarına düşkündür. Zekasını kullanmayı sever. Ruhsal olarak güçlü bir yapısı bulunur. Eleştirici yönü ağır basar. Sır saklama konusunda çok iyidir. Ketumdur. Düşünmek onun rutin işlerinden birisidir. Manevi konulara düşkündür. Kendine özgü bir kişilik tarzı vardır. İnsanlardan uzak durmayı bırakmalıdır. Sıcak ve cana yakın olmalıdır. Yalnızlık durumundan bir an önce kurtulmalıdır.

8 Liderlik ve yöneticilik özellikleri ön plandadır. Organizasyon yapma kabiliyeti bulunur. Güçlü bir kişiliği vardır. Adalete çok önem verir. Maddi olarak özgür olmayı sever. Sonuç odaklı bir yapısı vardır ve kararlılığı takdire şayandır. Maddiyat olarak başarılı sonuçlar alabilecek bir kapasitesi vardır. Hedefine yönelik ilerlediği yolda karşısına çıkan insanlara karşı duygusuz olmaktan kaçınmalıdır.

9 Sanatsal özellikleri gelişmiştir. İnsancıl bir yapısı vardır. Romantikliğe önem verir aynı zamanda duygusal bir kişiliği vardır. Rahatlığına düşkündür. İsraf etmek yerine tutarlı olmaya çalışmalıdır. Yaratıcılık özellikleri bulunur. Sezgileri ve hisleri kuvvetlidir. Kendini ispatlamak için çok çalışır. Kötü alışkanlıklarını terk etmek için fazlasıyla çaba harcamalıdır. Basit olaylardan etkilenmeyi bırakmalıdır.

Değişmez Kader Sayıları ve Anlamları

1’den 9’a kadar olan kader sayılarına ek olarak 11 ve 22 sayıları bulunur. Bu sayılara değişmez sayı denir. Kader sayısını hesaplarken 11 ve 22 sayısını bulursanız tek basamağa indirmeden aşağıda ki anlamına bakabilirsiniz.

11 – Sezgileri ve hisleri kuvvetlidir. Ülkücü özellikleri baskındır. Araştırmaya ve keşfetmeye karşı meyillidir. Fanatik bir kişiliği vardır. İnsanlara karşı duyarlıdır. Öngörüsü yüksektir. Hayal kurmayı çok sever. Sanatsal olarak kendini geliştirmiştir. Sinirli olmak yada fazla duyarlı olmaktan kaçınmalıdır.

22 – İdealleri vardır. Maddiyat olarak kendini geliştiren bir yapısı vardır. Hızlı bir şekilde zengin olabilir. Saldırgan bir yapısı vardır. Hedefinden asla şaşmaz. Zihninde haritalar çizerek düşünebilme yeteneğine sahiptir. Dünyaya çok çabuk geldiğini düşünmeyi bırakmalıdır. Geleceğe dönük aşırı düşünmekten kurtulmalıdır.

Kader Sayısı ile İsim Uyumu Analizi

İsminize ait kader sayısını bulduktan sonra sevgiliniz, eşiniz yada sevdiğiniz ile aranızda oluşan isim uyumuna bakabilirsiniz. Bulacağınız isim uyumu aynı zamanda birlikteliğiniz hakkında bilgi verecektir.

Eşiniz, sevgiliniz yada sevdiğiniz birisiyle geleceğe dönük nasıl bir hayatınız olacağını merak ediyorsanız aşağıdan isim uyumu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İsim Uyumu Yorumu için tıklayınız.

İsim Kader Sayısı
5 (100%) 1 oy

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here