Şekûr isminin anlamları, Kuran-ı Kerim’de ki Arapça ve Türkçe manası, Şekûr isminin Kuran’da geçen ayetleri, Şekûr isminin faziletleri, Esma-ül Hüsna yani Allah’ın güzel 99 isimlerinden Şekûr isminin sırları ve zikirlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Şekûr İsminin Özellikleri

Kökeni: Arapça

Arapça Yazılışıالشكور

Şekûr İsminin Anlamları

  • Teşekkür eden.
  • Şekûr; az şükredene dahi çok nimet veren anlamındadır.
  • Rızası için yapılan işleri bol sevapla karşılayan.
  • Az amele, çok sevap veren.
  • Çok şükre lâyık olan, kendi rızası için şükredilen, şükür olarak yapılan iyi işlerin daha fazlasıyla karşılığını veren, insanlara nimetlerini artırarak şükür muamelesi yapandır.

Şekûr İsminin Faziletleri, Sırları ve Zikri

Günde Zikir Sayısı : 526

Talihin açıklığı, bol rızık için okunur.

Ya Şekur ismini zikreden kişinin refahı artar, sıhhat ve huzur içinde olur. Her işinde kolaylık bulur. Kazandığını kaybetmez. Nimetleri eksilmez. Zalim ve düşman şerrinden korunur.

Allahin-99-isimleri

Esma-ül Husna’dan eş-Şekûr  İsminin Geçtiği Kuran-ı Kerim Ayetleri

(35:30) Çünkü Allah mükafatlarını kendilerine tamamen ödedikten başka, lütfundan onlara fazlasını da verecektir. Çünkü O çok bağışlayıcı ve şükrün karşılığını vericidir.

(35:34) Onlar orada şöyle derler: “Hamd olsun Allah’a, bizden o üzüntüyü giderdi. Gerçekten Rabbimiz çok bağışlayıcı ve şükrün karşılığını vericidir.”

(42:23) İşte Allah îmân edip sâlih amel işleyen kullarını bununla müjdeler. Ey Muhammed! De ki: “Ben bu tebliğime karşı sizden akrabalıkta sevgiden başka hiçbir ücret istemiyorum.” Her kim bir iyilik yaparsa biz onun iyiliğini artırırız. Şüphesiz ki Allah çok bağışlayıcıdır, şükrün karşılığını verir.

(64:17) Eğer Allah’a güzel bir borç verirseniz, Allah onu sizin için kat kat yapar ve sizi bağışlar. Allah çok mükafat verendir, halimdir.

Şekûr İsminin Anlamı Nedir? Allah’ın eş-Şekûr Adının Faziletleri, Zikri ve Sırları
4 (80%) 3 oy

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz