ABCDEFGHİKLMNOPRSŞTUVYZ

Râfi İsminin Anlamı Nedir? Allah’ın er-Râfi Adının Faziletleri, Zikri ve Sırları

ismininanlaminedirki 15 Kasım 2013 1

Râfi isminin anlamları, Kuran-ı Kerim’de ki Arapça ve Türkçe manası, Râfi isminin Kuran’da geçen ayetleri, Râfi isminin faziletleri, Esma-ül Hüsna yani Allah’ın güzel 99 isimlerinden Râfi isminin sırları ve zikirlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Râfi  İsminin Özellikleri

Kökeni: Arapça

Arapça Yazılışıالرافع

Râfi İsminin Anlamları

  • Yücelten.
  • Râfi, kaldıran, yükselten, dereceleri yükselten ve yüksek olan anlamlarına gelir. Gönülleri îmân ve irfan ışığıyla parlatan, yüksek gerçeklerden haberdâr eden yüce Allah’tır. Her yönüyle yüce ve yüksek olan O’dur.
  • Dilediklerinin mertebesini yükselten.
  • Şeref verip yükselten.

Sponsorlu Bağlantılar


Râfi İsminin Faziletleri, Sırları ve Zikri

Günde Zikir Sayısı : 351

İnsanlar arasında ve işinde yükselmek için okunur.

Ya Rafi ismini zikreden her türlü hayırlara vesile olur. Rızkı ve derecesi artar. İnsanlar arasında yüksek mertebelere ulaşır. Düşmanlarının kalbinde korku ve ürperti olur. Fakirlikten ve zalim şerrinden muhafaza olur.

Allahin-99-isimleri

Esma-ül Husna’dan er-Râfi İsminin Geçtiği Kuran-ı Kerim Ayetleri

Nâziât sûresi (79), 27, 28: “Yaratılışça siz mi daha çetinsiniz, yoksa gök mü? Onu (Allah) bina etti. Tavanını yükseltti, onu bir düzene koydu.”

Bakara sûresi (2), 127, 128: “Ve ne vakit ki İbrahim, Beyt’in temellerini yükseltmeye başladı, İsmail ile birlikte şöyle dua ettiler: Ey Rabbimiz, bizden kabul buyur, hiç şüphesiz işiten Sensin, bilen Sensin. Ey bizim Rabbimiz, hem bizim ikimizi yalnız Senin için boyun eğen müslümanlar kıl, hem de soyumuzdan yalnız Senin için boyun eğen müslüman bir ümmet meydana getir ve bize ibadetimizin yollarını göster, tevbemize rahmetle bakıver. Hiç şüphesiz Tevvâb Sensin, Rahîm Sensin.”

Hucurât sûresi (49), 13: “Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi milletlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah yanında en değerli ve en üstününüz O’ndan en çok korkanınızdır. Şüphesiz Allah bilendir, her şeyden haberdar olandır.”

Bir Yorum »

  1. orhan yılmaz 01 Eylül 2014 at 11:12 - Reply

    er rafi esmasını hergün çekebilirmiyim hangi saat daha uygundur

Bir Cevap Yazın »