ABCDEFGHİKLMNOPRSŞTUVYZ

Musavvir İsminin Anlamı Nedir? Allah’ın el-Musavvir Adının Faziletleri, Zikri ve Sırları

ismininanlaminedirki 14 Kasım 2013 0

Musavvir isminin anlamları, Kuran-ı Kerim’de ki Arapça ve Türkçe manası, Musavvir isminin Kuran’da geçen ayetleri, Musavvir isminin faziletleri, Esma-ül Hüsna yani Allah’ın güzel 99 isimlerinden Musavvir isminin sırları ve zikirlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Musavvir İsminin Özellikleri

Kökeni: Arapça

Arapça Yazılışıالمصور

Musavvir İsminin Anlamları

  • Tasarımlayan, şekillendiren.
  • Yaratmış olduğu varlıkların şekillendiren ve durumlarını tâkdir eden demektir.
  • Her varlığa münasip şekil giydiren.
  • Varlıklara şekil veren ve onları birbirinden farklı özellikte yaratan.
  • Allah’ın yaratmış olduğu varlıkların şekil ve durumlarını takdir edip, dilediği şekilde meydana getirmesi, şekillendirmesi anlamına gelir.

Sponsorlu Bağlantılar


Musavvir İsminin Faziletleri, Sırları ve Zikri

Günde 336 defa.

Maksat ve merama ulaşmak için

Ya Musavvir ismini zikreden başladığı işte başarılı olur, geri kalmaz ve yaptığı iş bozulmaz. Sanatkarsa sanatında başarılı ve üstün olur. Ya Musavvir ismini 365 defa hergün okuyan ruhanilerle irtibata geçer. Ya Musavvir ismini zikreden sıkıntılarından kurtulur, çocuğu ahlaklı olur. Günde 336 adet okuyan kişi düşmanını dost yapar. Bir istek veya arzu için okunursa okuyanın arzusu gerçekleşir.

Allahin-99-isimleri

Esma-ül Husna’dan el-Musavvir İsminin Geçtiği Kuran-ı Kerim Ayetleri

(3:3) O, sizi rahimlerde dilediği gibi şekillendirendir. Ondan başka ilâh yoktur. O, mutlak güç, hüküm ve hikmet sâhibidir.

(59:24) O, yaratan, yoktan var eden, şekil veren Allah’tır. Güzel isimler O’nundur. Göklerdeki ve yerdeki her şey O’nu tesbih eder. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Bir Cevap Yazın »