free web stats

Müheymin İsminin Anlamı Nedir? Allah’ın el-Müheymin Adının Faziletleri, Zikri ve Sırları

Müheymin isminin anlamları, Kuran-ı Kerim’de ki Arapça ve Türkçe manası, Müheymin isminin Kuran’da geçen ayetleri, Müheymin isminin faziletleri, Esma-ül Hüsna yani Allah’ın güzel 99 isimlerinden Müheymin isminin sırları ve zikirlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Müheymin İsminin Özellikleri

Kökeni: Arapça

Arapça Yazılışıالمهيْمن

Müheymin İsminin Anlamları

  • Belirleyici.
  • Bütün varlıkları ilim ve kontrolü altında tutan.
  • Her şeyi görüp gözeten, her varlığın yaptıklarından haberdar olan.
  • Allah’ın görüp gözeten, her şeye şahit olan, her şeyi koruması altına alan, onları muhâfaza edip saklayan olduğu anlamına gelir.

Müheymin İsminin Faziletleri, Sırları ve Zikri

Günde 145 defa.

İnsanların düşüncelerini anlar korunur.


Sponsorlu Baglantilar

Ya Müheymin zikrine devam eden unutkanlıktan kurtulur. Bu zikre bir Ulema ile devam eden gizli sırlara vakıf olur. Yatsı namazının ardından 145 defa okuyup konuşmadan, sağ tarafına yatıp uyuyana rüyasında olacak hadiselerden haber verilir. Günde 100 defa tenha bir yerde okuyanın kalbi nurlanır. Günde 145 defa okuyan bela, musibet ve düşman şerrinden korunur. İlim ve imanı artar. Yazıp üzerinde taşıyanın rızkı ve malı artar. Allah’ın himayesinde olur.

Allahin-99-isimleri

Esma-ül Husna’dan el-Müheymin İsminin Geçtiği Kuran-ı Kerim Ayetleri

(59:23) O, öyle bir Allah’tır ki kendisinden başka hiçbir tanrı yoktur. O, mâlik ve sâhiptir, münezzehtir, selâmet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip koruyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran, büyüklükte eşi olmayandır. Allah, puta tapanların ortak koştukları şeylerden münezzehtir.

Sponsorlu Baglantilar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir