ABCDEFGHİKLMNOPRSŞTUVYZ

Mu’ahhir İsminin Anlamı Nedir? Allah’ın el-Muahhir Adının Faziletleri, Zikri ve Sırları

ismininanlaminedirki 09 Kasım 2013 0

Mu’ahhir isminin anlamları, Kuran-ı Kerim’de ki Arapça ve Türkçe manası, Mu’ahhir isminin Kuran’da geçen ayetleri, Mu’ahhir isminin faziletleri, Esma-ül Hüsna yani Allah’ın güzel 99 isimlerinden Mu’ahhir isminin sırları ve zikirlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Mu’ahhir İsminin Özellikleri

Kökeni: Arapça

Arapça Yazılışıالمؤخّر

Mu’ahhir İsminin Anlamları

  • Geride bırakan, erteleyen.
  • Muahhir, herşeyden sonra yine var olan; O’na uymayanları zelîl edip arkada bırakan, istediğini geri koyandır. Sonunda yine sadece O var (olarak) kalacaktır.
  • İstediğini arkaya bırakan.
  • Dilediğini alçaltan, sona, geriye bırakan.
  • Herşeyden sonra yine var olan; emir ve yasaklarına uymayanları zelil edip arkaya bırakan, istediğini geri koyandır. Sonunda yine sadece O var (olarak) kalacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar


Mu’ahhir İsminin Faziletleri, Sırları ve Zikri

Günde 847

Kötü birinin uzaklaştırılması için okunur.

Ya Müahhir ismini okuyan tevbe edip takvaya erer. Kalbi Allah sevgisiyle dolar. İsteklerine kolayca kavuşur. Allah’ın rızasını kazanan kullardan olur. İbadet etmede zorlanmaz. Basiret gözü açılır. Kötü işlerden uzak durur.

Allahin-99-isimleri

Esma-ül Husna’dan el-Mu’ahhir İsminin Geçtiği Kuran-ı Kerim Ayetleri

“Hiçbir ümmet, ecelinin önüne geçemez ve onu geciktiremez.” Hıcr sûresi (15), 5

“Allah hem meleklerden, hem de insanlardan elçiler seçer. Şüphesiz Allah her şeyi işitir, her şeyi görür.” Hacc sûresi (22), 75

“O işaret olunan resûller yok mu, biz onların bazısını, bazısından üstün kıldık. İçlerinden kimi var ki Allah, kendisiyle konuştu, bazısını da derecelerle daha yükseklere çıkardı…” Bakara sûresi (2), 253

Bir Cevap Yazın »