ABCDEFGHİKLMNOPRSŞTUVYZ

Mecîd İsminin Anlamı Nedir? Allah’ın el-Mecîd Adının Faziletleri, Zikri ve Sırları

ismininanlaminedirki 09 Kasım 2013 0

Mecîd isminin anlamları, Kuran-ı Kerim’de ki Arapça ve Türkçe manası, Mecîd isminin Kuran’da geçen ayetleri, Mecîd isminin faziletleri, Esma-ül Hüsna yani Allah’ın güzel 99 isimlerinden Mecîd isminin sırları ve zikirlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Mecîd İsminin Özellikleri

Kökeni: Arapça

Arapça Yazılışıالمجيد

Mecîd İsminin Anlamları

  • Şerefli.
  • Mecîd şan, şeref, büyüklük ve kudretinden dolayı yüce olan ve güzel işlerinden dolayı sevilip övülendir. Şeref, ancak kendi emir ve yasaklarına uymakla elde edilebilir. Şânı şerefi çok üstün olan demektir.
  • Azamet şeref ve hakimiyeti sonsuz.
  • Nimeti, ihsanı sonsuz, şerefi çok üstün, her türlü övgüye layık bulunan.
  • Şan, şeref, büyüklük ve kudretinden dolayı yüce olan ve güzel işlerinden dolayı da sevilip övülendir. Şeref, ancak kendi emir ve yasaklarına uymakla elde edilebilir (Hud, 11/73).

Sponsorlu Bağlantılar


Mecîd İsminin Faziletleri, Sırları ve Zikri

Günde 3249 defa.

İzzet ve şerefin artması için okunur.

Ya Mecid ismini sürekli zikredene şeytan yaklaşıp vesvese veremez. İnsanlar arasında izzeti ve sevgisi artar. Fakirlikten kurtulur, rızkı çoğalır. Arabi ayın ortasında oruç tutup, iftar zamanı Ya Mecid ismini zikreden; maddi ve manevi hastalıklardan şifaya kavuşur,Sedef hastalığından kurtulur.

Allahin-99-isimleri

Esma-ül Husna’dan el-Mecîd İsminin Geçtiği Kuran-ı Kerim Ayetleri

(11:73) “(Melekler) dediler ki: Allah’ın emrine şaşıyor musun? Ey ev halkı! Allah’ın rahmeti ve bereketleri sizin üzerinizdedir. Şüphesiz ki O, övülmeye lâyıktır, iyiliği boldur.”

Bir Cevap Yazın »