ABCDEFGHİKLMNOPRSŞTUVYZ

Kaviyy İsminin Anlamı Nedir? Allah’ın el-Kaviyy Adının Faziletleri, Zikri ve Sırları

ismininanlaminedirki 08 Kasım 2013 0

Kaviyy isminin anlamları, Kuran-ı Kerim’de ki Arapça ve Türkçe manası, Kaviyy isminin Kuran’da geçen ayetleri, Kaviyy isminin faziletleri, Esma-ül Hüsna yani Allah’ın güzel 99 isimlerinden Kaviyy isminin sırları ve zikirlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Kaviyy İsminin Özellikleri

Kökeni: Arapça

Arapça Yazılışıالقويّ

Kaviyy İsminin Anlamları

  • Kuvvetli.
  • Kavî, kudretli, güçlü ve sınırsız kuvvet sâhibi olan anlamına gelir. Müslümanlar, herşeyin Allah’ın kudret ve kuvveti karşısında güçsüz olduğu; Allah’a boyun eğmek zorunda olunduğuna inanırlar. Pek kuvvetli demektir.
  • Güç ve kuvveti sonsuz olan.
  • Kudreti en üstün ve hiç azalmaz.

Sponsorlu Bağlantılar


Kaviyy İsminin Faziletleri, Sırları ve Zikri

Günde 116.

Kansızlık ve vücudun güçlü olması için

Ya Kaviyy ismini zikredenin himmeti artar. Kuvvetlenir. Okuyan yolculuk sırasındaki kaza, bela ve hastalıklardan korunur. Günde 126 defa Ya Kaviyy ismini zikredenin kalp ve ruh kuvveti artar. Ağır bir yük kaldırırken Ya Kaviyy ismi zikredilirse zorluk çekilmez.

Allahin-99-isimleri

Esma-ül Husna’dan el-Kaviyy İsminin Geçtiği Kuran-ı Kerim Ayetleri

“Bunun sebebi şuydu: Onlara peygamberleri apaçık delillerle gelmişlerdi. Ama onlar inkâr ettiler. Allah da bu yüzden kendilerini yakalayıverdi. Çünkü O, Kaviyy (çok kuvvetli)’dir, azabı şiddetlidir.” Mü’min sûresi (40), 22:

“Şüphesiz Allah’ın kendisi, rızık verendir, sağlam olan, kuvvet sahibi olandır.” Zâriyât sûresi (51), 58:

“Tıpkı Firavun’un izinden gidenlerle onlardan öncekilerin gidişâtı gibi onlar da Allah’ın âyetlerini tanımadılar, Allah da kendilerini günahları yüzünden yakalamıştı. Çünkü Allah Kaviyy (çok kuvvetli) ve azabı çok çetin olandır.” Enfâl sûresi (8), 52:

“Ne zaman ki, azap emrimiz geldi, Salih’i ve beraberindeki iman edenleri, tarafımızdan bir rahmet sayesinde kurtardık, üstelik o günün perişanlığından da kurtardık. Hiç şüphesiz Rabbin Kaviyy (çok kuvvetli), mutlak üstündür.” Hûd sûresi (11), 66:

Bir Cevap Yazın »