ABCDEFGHİKLMNOPRSŞTUVYZ

Kahhâr İsminin Anlamı Nedir? Allah’ın el-Kahhâr Adının Faziletleri, Zikri ve Sırları

ismininanlaminedirki 08 Kasım 2013 5

Kahhâr isminin anlamları, Kuran-ı Kerim’de ki Arapça ve Türkçe manası, Kahhâr isminin Kuran’da geçen ayetleri, Kahhâr isminin faziletleri, Esma-ül Hüsna yani Allah’ın güzel 99 isimlerinden Kahhâr isminin sırları ve zikirlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Kahhâr İsminin Özellikleri

Kökeni: Arapça

Arapça Yazılışıالقهّار

Kahhâr İsminin Anlamları

 • Kahreden.
 • Kahhâr, Allah’ın ziyâdesiyle kahredici, yok edici yüce bir varlık olduğu anlamına gelir. Sonsuz kudretinin karşısında hiçbir kimsenin gücü ve kudreti olamaz. Ama serbest irâdeleriyle O’nun karşısına çıkma cüretini gösterenlere de lâyık oldukları cezâları tam olarak verecektir. Allah’ın kayıtsız üstünlüğüne sınır koyacak hiçbir varlık yoktur. Herşeye, her istediğini yapacak sûrette, gâlip ve hâkim demektir.
 • Her şeye galip gelen ve bütün düşmanlarını kahreden.
 • Her istediğini yapacak güçte olan, galip ve hâkim.
 • Allah’ın ziyadesi ile kahredici, yok edici yüce bir varlık olduğu manasına gelir. Sonsuz kudretinin karşısında hiçbir kimsenin gücü ve kudreti olamaz. Ama serbest iradeleriyle O’nun karşısına çıkma cüretini gösterenlere de lâyık oldukları cezaları tam olarak verecektir. Allah’ın kayıtsız üstünlüğüne sınır koyacak hiçbir varlık yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar


Kahhâr İsminin Faziletleri, Sırları ve Zikri

Günde 306 defa.

Zalimleri kahretmek için

Kahhar ismi; düşmanı kahretmek ve düşmanı helak etmek gibi bir tesire sahiptir. Ya Kahhar ismini her gün okuyanların kalbinde dünya sevgisi kalmaz. Nefsine yenik düşmez. Düşmanlarını hezimete uğratır. Düşmanına karşı beddua da bulunsa düşmanı helak olur. Şehvet ve hırstan kurtulur.

Allahin-99-isimleri

Esma-ül Husna’dan el-Kahhâr İsminin Geçtiği Kuran-ı Kerim Ayetleri

(14:48): O gün yer, başka bir yere, gökler de başka göklere dönüştürülür ve insanlar bir ve kahredici (her şeyin üzerinde yegâne hakim) olan Allah’ın huzuruna çıkarlar.

5 Yorum Yapıldı. Sende Yap! »

 1. Herzaman özgürce 07 Eylül 2014 at 14:42 - Reply

  YA KAHHAR benim en hayran olduğum isim açıklamalar için ALLAH razı olsun

 2. E.T 20 Kasım 2014 at 10:29 - Reply

  Bana yaptigin tum eziyetleri zulumleri Allah gordu.Sabrettim sabrimi aldin dua ettim dualarimi aldin Allahin kahhar adi ustune olsun

  • Aysenur 16 Mart 2015 at 14:58 - Reply

   AMIN.ALLAH IYILERIN YANINDADIR SABRET

   • allah_sevgisi 22 Şubat 2016 at 08:41 - Reply

    ALLAH KAHHAR İSMİYLE ZALİMLERIN ZULUMLERINE CEVABI VERSİN BİR AN EVVEL…ALLAHIN LANETI ZALIMLERIN ÜZERINE OLSUN…İNŞ BENDE DUALARIM KABUL OLUNCA YAZACAGIM BURAYA TEKRAR ALLAHIM HELAK ET İFTİRA ATANLARI

   • dertli adam 30 Ekim 2016 at 12:32 - Reply

    evet aysenur bacim haklisin
    en guzel yorum seninki

Bir Cevap Yazın »