ABCDEFGHİKLMNOPRSŞTUVYZ

Kābid İsminin Anlamı Nedir? Allah’ın el-Kābıd Adının Faziletleri, Zikri ve Sırları

ismininanlaminedirki 08 Kasım 2013 0

Kābid isminin anlamları, Kuran-ı Kerim’de ki Arapça ve Türkçe manası, Kābid isminin Kuran’da geçen ayetleri, Kābid isminin faziletleri, Esma-ül Hüsna yani Allah’ın güzel 99 isimlerinden Kābid isminin sırları ve zikirlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Kābid İsminin Özellikleri

Kökeni: Arapça

Arapça Yazılışıالقابض

Kābid İsminin Anlamları

  • Sıkan, daraltan.
  • Kābid, Allah’ın, herşeyi sonsuz kudreti altına alan, bu kudretiyle kuşatıp kavrayan, herşeyi emri altına alıp tutan en yüce varlık olduğu anlamına gelir. Dilediğine darlık veren, sıkan, daraltan demektir.
  • İstediğinin maddi ve manevi rızkını daraltan.
  • Dilediğinin rızkını daraltan, ruhları alan.

Sponsorlu Bağlantılar


Kābid İsminin Faziletleri, Sırları ve Zikri

Günde 903 defa.

Zalimin zülmünden kurtulmak için

Ya Kabid ismini okumaya devam eden kişi heybetlilik ve celallik kazanır. Kimse düşmanlık etmeye, hakkında dedikodu yapmaya cesaret edemez. Okuyan kötü huylarından kurtulur. Düşman şerrinden korunmak için 903 defa okunur. İki ay günde 10000 defa okuyana bazı sır perdeleri açılır.

Allahin-99-isimleri

Esma-ül Husna’dan el-Kābıd İsminin Geçtiği Kuran-ı Kerim Ayetleri

Sebe sûresi (34), 39. âyetinde şöyle buyurur: “De ki: Rabbim kullarından dilediğine rızkı genişletir, dilediği kimseninkini de daraltır.”

Zümer sûresi (39), 67: “Allah’ı hakkıyla takdir edemediler. Hâlbuki bütün yer kıyamet günü O’nun avucundadır. Gökler de O’nun sağ elinde dürülmüştür. O, onların ortak koştuklarından münezzeh ve çok yüksektir.”

Kıyâmet sûresi (75), 7-12: “Ne zaman ki o göz şimşek çakar, ay tutulur, güneş ve ay bir araya toplanır. İşte o gün insan, “kaçacak yer neresi?” der. Hayır, hayır, yok bir siper. O gün varılıp durulacak yer, ancak Rabbinin huzurudur.”

Bir Cevap Yazın »