ABCDEFGHİKLMNOPRSŞTUVYZ

Gafûr İsminin Anlamı Nedir? Allah’ın el-Gafûr Adının Faziletleri, Zikri ve Sırları

ismininanlaminedirki 06 Kasım 2013 0

Gafûr isminin anlamları, Kuran-ı Kerim’de ki Arapça ve Türkçe manası, Gafûr isminin Kuran’da geçen ayetleri, Gafûr isminin faziletleri, Esma-ül Hüsna yani Allah’ın güzel 99 isimlerinden Gafûr isminin sırları ve zikirlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Gafûr İsminin Özellikleri

Kökeni: Arapça

Arapça Yazılışıالغفور

Gafûr İsminin Anlamları

  • Affeden.
  • Gafûr, mağfiret eden, suçları çok bağışlayan, affeden, insanların beğenilmeyen taraflarını gizleyen, mağfireti çok demektir.
  • Kullarının günahlarını bağışlayan.
  • Affı, mağfireti bol.
  • Mağfiret eden, yargılayan, suçları bağışlayan, affeden, insanların beğenilmeyen taraflarını gizleyendir.

Sponsorlu Bağlantılar


Gafûr İsminin Faziletleri, Sırları ve Zikri

Günde 1286

Günahların affı, kötü ahlakı bırakmak için okunur.

Ya Gafur ismini zikredeni Allah af ve mağfirette bulunur. Fakirlikten kurtulur. Korktuklarından emin olur, korunur. Şiddet ve öfkeli kişilere karşı Ya Gafur ismi okunursa öfkeleri yatışır. Her farz namazının ardından Ya Gafur ismini okumaya devam edene; ruhaniler gelerek isteklerini yerine getirir.

Allahin-99-isimleri

Esma-ül Husna’dan el-Gafûr İsminin Geçtiği Kuran-ı Kerim Ayetleri

(2:173) O, size yalnız şunları haram kıldı: Ölü hayvan, kan, domuz eti, bir de Allah’tan başkası adına kesilen hayvanlar. Sonra kim bunlardan yemeye mecbur kalırsa, başkasının hakkına tecavüz etmemek ve zaruret ölçüsünü geçmemek şartıyla ona da bir günah yükletilmez. Çünkü Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.

(8:69) Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve hoş olarak yiyin ve Allah’a karşı gelmekten sakının. Muhakkak ki, Allah bağışlayıcıdır ve merhamet edicidir.

(16:110) Sonra şüphesiz Rabbin, eziyet edildikten sonra hicret eden, sonra cihad eden ve sabreden kimselerin yardımcısıdır. Bunlardan sonra Rabbin elbette çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.

(41:32) Bunlar çok bağışlayıcı ve çok merhametli olan Allah tarafından bir ağırlamadır.

(60:7) Olur ki Allah sizinle düşmanlarınız arasında yakında bir dostluk meydana getirir. Allah gücü yetendir. Allah çok bağışlayan, çok merhamet edendir.

Bir Cevap Yazın »