ABCDEFGHİKLMNOPRSŞTUVYZ

Fettâh İsminin Anlamı Nedir? Allah’ın el-Fettâh Adının Faziletleri, Zikri ve Sırları

ismininanlaminedirki 06 Kasım 2013 3

Fettâh isminin anlamları, Kuran-ı Kerim’de ki Arapça ve Türkçe manası, Fettâh isminin Kuran’da geçen ayetleri, Fettâh isminin faziletleri, Esma-ül Hüsna yani Allah’ın güzel 99 isimlerinden Fettâh isminin sırları ve zikirlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Fettâh İsminin Özellikleri

Kökeni: Arapça

Arapça Yazılışıالفتّاح

Fettâh İsminin Anlamları

 • Açan, genişlik verici.
 • Fettâh, kulların her türlü güçlük ve sıkıntılarını açan ve kolaylaştıran anlamına gelir. Faydalı ilimlere karşı insanların kalbini açarak işlerini kolaylaştıran, bütün zorluklarını ortadan kaldıran yüce Allah’tır. Her işinde üstün gelen O’dur. Her türlü müşkülleri açan ve kolaylaştıran, darlıktan kurtarandır.
 • Her şeyi hikmetle açan.
 • Her türlü sıkıntıları gideren.
 • Kulların, her türlü güçlük ve sıkıntılarını açan ve kolaylaştıran manasına gelir. Faydalı ilimlere karşı insanların kalbini açarak, onların islerini kolaylaştıran, bütün zorluklarını ortadan kaldıran yüce Allah’tır. Her işinde üstün gelen O’dur.

Sponsorlu Bağlantılar


Fettâh İsminin Faziletleri, Sırları ve Zikri

Günde 489

Maddi manevi hayırlar için okunur.

Ya Fettah isminin zikrine devam edene Allah hayır ve bereket ihsan eder. Darlık ve sıkıntı çekmez. Okuyanın kalbi nurlanır, işleri kolaylaşır. Makam ve mertebesi yükselir, kimseye muhtaç olmaz. Sabah namazlarının ardından sağ elini kalbine koyarak 71 defa okuyanın kalbi temizlenir. Yatarken okuyana rüyasında bilmediği şeyler gösterilir. Zor bir durumdan kurtuluşa ermek için niyet ederek utarit saatinde 489 defa okunur. Düşmanının dost olması niyetiylede utarit saatinde 489 defa okunmaya devam edilirse düşmanı dost olur.

Allahin-99-isimleri

Esma-ül Husna’dan el-Fettâh İsminin Geçtiği Kuran-ı Kerim Ayetleri

(34:26) De ki: “Rabbimiz hepimizi bir araya toplayacak, sonra da hak hükmüyle aramızı ayıracaktır. Asıl hüküm veren ve herşeyi bilen O’dur.”

3 Yorum Yapıldı. Sende Yap! »

 1. ibrahim 19 Haziran 2014 at 01:13 - Reply

  Allah Sizlerden Razı Olsun

 2. aydın 24 Haziran 2014 at 22:33 - Reply

  aynen allah sizlerden razı olsun tteşekkür ederim

 3. ismail kalender 27 Şubat 2018 at 21:12 - Reply

  allah herkese hıdayet versin bizleri bağışlasın amın

Bir Cevap Yazın »