ABCDEFGHİKLMNOPRSŞTUVYZ

Bâri İsminin Anlamı Nedir? el-Bâri Adının Anlamı

ismininanlaminedirki 05 Kasım 2013 0

Bâri isminin anlamları, Kuran-ı Kerim’de ki Arapça ve Türkçe manası, Bâri isminin Kuran’da geçen ayetleri, Bâri isminin faziletleri, Esma-ül Hüsna yani Allah’ın güzel 99 isimlerinden Bâri isminin sırları ve zikirlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Bâri İsminin Özellikleri

Kökeni: Arapça

Arapça Yazılışıالبارئ

Bâri İsminin Anlamları

  •  Yaratan.
  • Bâri, yarattıklarını temiz ve sağlam bir nizâm üzere yaratan, olgunlaştırarak birbirinden farklı niteliklerde meydana getiren, herşeyin âzâ ve cihazını birbirine uygun yaratan demektir.
  • Eşyayı ve herşeyin aza, cihazatını birbirine uygun yaratan.
  • Her şeyi kusursuz ve mütenasip yaratan.
  • Allah’ın, yarattıklarını temiz ve sağlam bir nizâm üzere yaratması, olgunlaştırarak birbirinden farklı niteliklerde meydana getirmesi mânâsındadır. Şüphesiz varlıkları seçip, düzenleyip olgunlaştırarak her birini ayrı bir özellikte yaratan Allah’tır.

Sponsorlu Bağlantılar


Bâri İsminin Faziletleri, Sırları ve Zikri

Günde Zikir Sayısı : 214

İşinde Başarılı olur, şöhret bulur.

Ya Bari’ ismini 7gün 100defa okuyan selamete erer ve afetlerden korunur. Günde 210 defa şems saatinde okuyan; düşmanlarını yener, feraha erer ve zihni, aklı gelişir. En az bir sene okumaya devam eden şifa verir. Şifacı olur. Ağır işler kolaylaşır. Ya Bari’ ismini 45360 defa abdestli ve kıbleye yönelerek okuyan; ardından isteği doğrultusunda dua ederse isteği gerçekleşir, duası kabul görür. Başı ağrıyan kişi El Bari’ ismini gümüşe yazıp başında taşırsa baş ağrısından kurtulur

Allahin-99-isimleri

Bâri İsminin Geçtiği Kuran-ı Kerim Ayetleri

(59:24) O, yaratan, var eden, varlıklara şekil veren Allah’tır. En güzel isimler O’nundur. Göklerde ve yerde olanlar O’nun şânını yüceltmektedirler. O, gâlib olan, herşeyi hikmeti uyarınca yapandır.

Bir Cevap Yazın »