Berkay isminin anlamı, Berkay isminin analizi ve Berkay ismine ait bütün bilgileri burada bulabilirsiniz.

Berkay İsminin Özellikleri

Berkay  isminin özellikleri arasında Berkay isminin cinsiyeti, Berkay isminin kökeni, Berkay isminin rengi, Berkay isminin Kuran-ı Kerim’de geçip geçmediği ve daha bir çok özellik bulabilirsiniz.

Berkay İsminin Kökeni: Türkçe
Berkay İsminin Cinsiyeti: Erkek
Berkay İsminin Rengi: Mavi
Berkay İsminin Harf Sayısı: 6
Berkay İsmi Kuran’da Geçiyor mu: Hayır

Berkay İsminin Anlamı

Berkay  isminin anlamı nedir, Berkay  ne demektir, Berkay  isminin sözlük anlamı ve isimler sözlüğündeki karşılığı nedir sorularına yanıt olarak aşağıdaki bilgileri bulduk.

Sağlam ve güçlü kimse.

Berkay İsminin Analizi

Berkay  ismini taşıyanların karakter olarak nasıl bir kişiliğe sahip olduklarını öğrenmeleri için isimlerinin baş harflerinden oluşan analizi tespit ettik.

B : Ön sezileri kuvvetli kişiliği temsil eder. En olumsuz olaylarda dahi umutlarını yitirmeyen kişiliktir, aynı zamanda.
E : Ruhsal karışıklığı temsil eder, yani üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan ve ruhsal gel gitleri olan kişiliği ifade eder.
R : Tereddütlü kişilik demektir, karar vermede zorlanmalar yaşarlar.
K : Başarılı, unvan sahibi ve daima yükselen bir kişiliği ifade eder.
A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.
Y : Geçmişteki izleri, üzüntü ve diğer olayları sürekli yaşarlar, geçmişlerini asla unutmazlar ve güçlü bir kişilik yapısı gösterirler.

NotHarfler ve Anlamları ile Kendiniz İsim Analizi Yapın.

Berkay İsminin Ebced Değeri

Berkay isminin ebced değerini Arapça harflerin sayısal değerleri ile hesapladık. Berkay isminin Arapça yazılışında geçen her harfin değerleri ile oluşan ebced değeri şöyledir.

Harfler ى ا ك ر ب
Ebced Değeri 10 1 20 200 2

Berkay isminin ebced değeri : 233

Berkay İsminin Esması

Berkay isminin ebced değerini bulduktan sonra bu sayısal değerin Allah’ın 99 ismi olan  Esma-ül Hüsna da hangisine denk geldiğini bulacağız. İsminizin ebced değeri, Allah’ın isimleri arasındaki herhangi bir ismin ebced değerine denk gelmiyorsa bu değere en yakın olan ismi kullanacağız.

Allah’ın 99 İsmi (Esma-ül Hüsna) ebced değerlerine göre;
Berkay isminin esması: EL-KEBİR

Ayrıca bkz: EL-KEBİR isminin anlamı, yorumu, fazileti, zikirleri ve sırları.

NOT: Detaylı bilgi için İsimlerin Ebced Değeri ve Esması sayfamıza bakabilirsiniz.

Berkay İsminin Enerjisi

Berkay isminin içinde bulunan her harfin bir enerjisi vardır. Berkay isminin enerjisi, kişilik ve karakter olarak nasıl bir yapıya sahip olduğunuz hakkında bilgi verecek. İsim enerjisinde en önemli etken isminizin baş harfidir. İsimlerin baş harfine göre enerjiniz yüksek ya da düşük çıkabilir. Berkay isminin enerjisi şöyle;

B İsmi B harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Duygusal yapıları vardır. Olaylardan çok çabuk etkilenirler. Hassas bir kişiliğe sahiptirler. Temkinli davranırlar ve bu davranışlarının sonucu olumlu olur. Hisleri kuvvetlidir. Düzenli olmaktan hoşlanırlar. Rutin yaşamayı severler fakat buna karşın hayatlarında hızlı inişler çıkışlar olabilir. Dış görünüş onlar için çok önemlidir. İsmi B harfiyle başlayan kadınlar iş hayatlarında başarılı olurlar.

Ayrıca ayrıntılı bilgi için Baş Harflerine Göre İsim Enerjisi sayfamıza bakabilirsiniz.

Berkay İsminin İstatistikleri

Berkay  isminin Türkiye’de ki kullanım sırası, yaygınlık oranı, tahmini kişi sayısı gibi istatistikleri şöyle;

Berkay isminin Türkiye’de ki kullanım sırası: 904
Berkay isminin Türkiye’de ki yaygınlık oranı: Binde 0.14
Berkay isimli Türkiye’de ki tahmini kişi sayısı: 11,734 

Berkay İsminin Numerolojisi

Berkay isminin içinde bulunan harflere alfabemizde karşılık gelen sayıyı bularak ismin numerolojisine ulaşıyoruz.

B: 2
E: 6
R: 21
K: 14
A: 1
Y: 28
+_____ 72 – Berkay isminin numerolojik değeri

Berkay İsminin Kader Sayısı

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A
J
S-Ş
B
K
T
C-Ç
L
U-Ü
D
M
V
E
N
W
F
O-Ö
X
G
Ğ
P-Y
H
Q
Z
İ-I
R


Berkay
isminin kader sayısını bulmak için isminiz ve soyadınız da bulunan harflerin yukarıdaki tablodan hangi sayısal değere denk geldiğini bulacağız. Biz şimdi Berkay isminin kader sayısını bulalım. Sizde kendi soyadınızın kader sayısını hesaplayacaksınız.

2+5+9+2+1+7 = 26 İki basamaklı olduğundan 2 + 6 = 8

Berkay isminin kader sayısı: 8

Berkay isminin kader sayısındaki anlamı: Liderlik ve yöneticilik özellikleri ön plandadır. Organizasyon yapma kabiliyeti bulunur. Güçlü bir kişiliği vardır. Adalete çok önem verir. Maddi olarak özgür olmayı sever. Sonuç odaklı bir yapısı vardır ve kararlılığı takdire şayandır. Maddiyat olarak başarılı sonuçlar alabilecek bir kapasitesi vardır. Hedefine yönelik ilerlediği yolda karşısına çıkan insanlara karşı duygusuz olmaktan kaçınmalıdır.

NOT: Berkay ismini taşıyanlar soyadları ile birlikte kader sayısını hesaplamalıdır.

Ayrıca İsim Kader Sayısı sayfamıza bakabilirsiniz.

Berkay İsim Uyumu Yorumu

Berkay isim uyumu yorumunu Berkay isim kader sayısını hesapladıktan sonra bulabilirsiniz. Berkay isimli kişiler isim kader sayısını bulduktan sonra eşinin, sevgilisinin yada sevdiğinin isim kader sayısını da bularak isimleri arasındaki uyumu bulabilir.

İsim Uyumu Yorumu için tıklayınız.

Berkay İsmi Caiz mi?

Berkay ismi yeni doğan bebeklere konulabilir mi, bebeğe Berkay ismini koymak caiz mi, Berkay ismini kullanmak sakıncalı mı gibi sorulara yanıt olarak yaptığımız araştırmalar sonucunda Berkay isminin sakıncalı olmadığını gördük. Berkay ismi dini açıdan caizdir ve bebeklere konulabilir.

Berkay İsmi İle İlgili Akrostiş Şiir

Berkay  isminin baş harflerinden oluşan özel akrostiş şiir şöyle;

Beni benden aldı bakışın,
Ezelden ebede götürdü gözlerin,
Rengarenk gözlerinde kayboldum,
Kalbim yerinden çıkacak gibi,
Aşkınla doldum taştım,
Ya ben sana ya ölüm bana…

Berkay İçin Aşk Testi

Berkay ; sevgilin, eşin, sevdiğin, ya da aşık olduğun kişi ile isimlerinizin birbirine ne kadar yakıştığını ve aranızda ki aşkın ne kadar kuvvetli olduğunu merak ediyorsan aşağıda ki bağlantıya tıklayarak aşk testi yapabilirsin.

İsim Aşk Testi yapmak için tıklayınız.

Berkay  İsimli Ünlüler

Berkay isimli ünlüler;

Berkay Şahin, Türk pop müzik şarkıcısıdır.

Berkay İsminin Arapça Yazılışı

Berkay isminin Arapça dilinde nasıl yazıldığını aşağıdan görebilirsiniz.

بركاى

Berkay İsminin Japonca Yazılışı

Berkay isminin Japonca dilinde nasıl yazıldığını aşağıdan görebilirsiniz.

シンディ

Berkay İsminin Çince Yazılışı

Berkay isminin Çince dilinde nasıl yazıldığını aşağıdan görebilirsiniz.

辛迪

Berkay İsminin Korece Yazılışı

Berkay isminin Korece dilinde nasıl yazıldığını aşağıdan görebilirsiniz.

신디

Berkay İsminin Anlamı Nedir?
4.3 (85.71%) 14 oy

75 YORUMLAR

 1. Benim erkek kardeşim var Adı da Berkay Ama Göbek Adı:Samet ama biz ailecek kardeşime “BERKAY” diyoruz Samet ismnden hiç hoşlanmıyo Hep Berkay dememizi istiyo Biz de Berkay diyoruz Benim Adım da Simay Genç bir Kızım

 2. Benim kardeşimin adı da BERKAY onda bu özelliklerin 1-2 tanesi var çok inatçı bir kardeşim var her sabah bizden gizli üzerini değiştirir. Kahvaltıya öyle gelir.Değiştirmesse ağlar.GOOOOOD BYE

 3. irem artık tekinle çıkıyo tekin atletizim takımında ben ise çok yavaşım tekin okulun en yakışıklı çocuğu peki ben niye yakışıklı değilim allahım neden

 4. irem artık tekinle çıkıyo tekin atletizim takımında ben ise çok yavaşım tekin okulun en yakışıklı çocuğu peki ben niye yakışıklı değilim allahım neden
  siteniz harika ismimde çok güzelmiş

 5. Benim ismim berkay ama ismimin ali olmasını isterim ama ben cok gucluyum basariliyim ve akilliyim ve ben bu siiri sevdigim kiza yazdim ve suan cikiyoruz
  Neyse insallah sizde basarili olursunuz

 6. adım berkay bundan gurur duyuyorum annemin adı cemile ama biz ona fatma fiyoruz gucluyum ama sevdigim kiz abi diyor kisacasi sofraya ustumu giymeden oturuyorum tekin burdan allah belani versin

 7. İsmimden Gururduyuyorum İyi ki Berkay Olarak Olmuş Çok Sabırlıyım Ama O Sabırım Taşında Nedense Ağlıyorum Sinirlenince Öyle Bir Huyum Var Yani Sevinçle Ağlayan Biri Değilim Açıkçası Tabi Hoşuma Giden Ve Hep İstediğim Bişey Olursa Değişir Her Neyse İyi ADIM BERKAY YAŞASIN BE OLEY

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz