Berfin isminin anlamı, Berfin isminin analizi ve Berfin ismine ait bütün bilgileri burada bulabilirsiniz.

Berfin İsminin Özellikleri

Berfin  isminin özellikleri arasında Berfin isminin cinsiyeti, Berfin isminin kökeni, Berfin isminin rengi, Berfin isminin Kuran-ı Kerim’de geçip geçmediği ve daha bir çok özellik bulabilirsiniz.

Berfin İsminin Kökeni: Farsça
Berfin İsminin Cinsiyeti: Kız/Erkek
Berfin İsminin Rengi: Mavi/Pembe
Berfin İsminin Harf Sayısı: 6
Berfin İsmi Kuran’da Geçiyor mu: Hayır

Berfin İsminin Anlamı

Berfin  isminin anlamı nedir, Berfin  ne demektir, Berfin  isminin sözlük anlamı ve isimler sözlüğündeki karşılığı nedir sorularına yanıt olarak aşağıdaki bilgileri bulduk.

1. Kardan, kar ile ilgili.
2. Temiz, pak, kar beyazlığında.

Berfin İsminin Analizi

Berfin  ismini taşıyanların karakter olarak nasıl bir kişiliğe sahip olduklarını öğrenmeleri için isimlerinin baş harflerinden oluşan analizi tespit ettik.

B : Ön sezileri kuvvetli kişiliği temsil eder. En olumsuz olaylarda dahi umutlarını yitirmeyen kişiliktir, aynı zamanda.
E : Ruhsal karışıklığı temsil eder, yani üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan ve ruhsal gel gitleri olan kişiliği ifade eder.
R : Tereddütlü kişilik demektir, karar vermede zorlanmalar yaşarlar.
F : Sakinliği temsil eder, uysal ve güvenilir kişiliğin işaretçisidir.
İ: Kırılgan bir kişiliği temsil eder.
N : Üstün güçlere sahip, sağduyulu kişiliği ifade eder.

NotHarfler ve Anlamları ile Kendiniz İsim Analizi Yapın.

Berfin İsminin Ebced Değeri

Berfin isminin ebced değerini Arapça harflerin sayısal değerleri ile hesapladık. Berfin isminin Arapça yazılışında geçen her harfin değerleri ile oluşan ebced değeri şöyledir.

Harfler ن ي ف ر ب
Ebced Değeri 50 10 80 200 2

Berfin isminin ebced değeri : 342

Berfin İsminin Esması

Berfin isminin ebced değerini bulduktan sonra bu sayısal değerin Allah’ın 99 ismi olan  Esma-ül Hüsna da hangisine denk geldiğini bulacağız. İsminizin ebced değeri, Allah’ın isimleri arasındaki herhangi bir ismin ebced değerine denk gelmiyorsa bu değere en yakın olan ismi kullanacağız.

Allah’ın 99 İsmi (Esma-ül Hüsna) ebced değerlerine göre;
Berfin isminin esması: EL-MUSAVVİR

Ayrıca bkz: EL-MUSAVVİR isminin anlamı, yorumu, fazileti, zikirleri ve sırları.

NOT: Detaylı bilgi için İsimlerin Ebced Değeri ve Esması sayfamıza bakabilirsiniz.

Berfin İsminin Enerjisi

Berfin isminin içinde bulunan her harfin bir enerjisi vardır. Berfin isminin enerjisi, kişilik ve karakter olarak nasıl bir yapıya sahip olduğunuz hakkında bilgi verecek. İsim enerjisinde en önemli etken isminizin baş harfidir. İsimlerin baş harfine göre enerjiniz yüksek ya da düşük çıkabilir. Berfin isminin enerjisi şöyle;

B İsmi B harfiyle başlayan kişilerin enerjisi düşüktür. Duygusal yapıları vardır. Olaylardan çok çabuk etkilenirler. Hassas bir kişiliğe sahiptirler. Temkinli davranırlar ve bu davranışlarının sonucu olumlu olur. Hisleri kuvvetlidir. Düzenli olmaktan hoşlanırlar. Rutin yaşamayı severler fakat buna karşın hayatlarında hızlı inişler çıkışlar olabilir. Dış görünüş onlar için çok önemlidir. İsmi B harfiyle başlayan kadınlar iş hayatlarında başarılı olurlar.

Ayrıca ayrıntılı bilgi için Baş Harflerine Göre İsim Enerjisi sayfamıza bakabilirsiniz.

Berfin İsminin İstatistikleri

Berfin  isminin Türkiye’de ki kullanım sırası, yaygınlık oranı, tahmini kişi sayısı gibi istatistikleri şöyle;

Berfin isminin Türkiye’de ki kullanım sırası: Bilinmiyor
Berfin isminin Türkiye’de ki yaygınlık oranı: Bilinmiyor
Berfin isimli Türkiye’de ki tahmini kişi sayısı: Bilinmiyor

Berfin İsminin Numerolojisi

Berfin isminin içinde bulunan harflere alfabemizde karşılık gelen sayıyı bularak ismin numerolojisine ulaşıyoruz.

B: 2
E: 6
R: 21
F: 7
İ: 12
N: 17
+_____  65 – Berfin isminin numerolojik değeri

Berfin İsminin Kader Sayısı

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A
J
S-Ş
B
K
T
C-Ç
L
U-Ü
D
M
V
E
N
W
F
O-Ö
X
G
Ğ
P-Y
H
Q
Z
İ-I
R


Berfin
isminin kader sayısını bulmak için isminiz ve soyadınız da bulunan harflerin yukarıdaki tablodan hangi sayısal değere denk geldiğini bulacağız. Biz şimdi Berfin isminin kader sayısını bulalım. Sizde kendi soyadınızın kader sayısını hesaplayacaksınız.

2+5+9+6+9+5 = 36 İki basamaklı olduğundan 3 + 6 = 9

Berfin isminin kader sayısı: 9

Berfin isminin kader sayısındaki anlamı: Sanatsal özellikleri gelişmiştir. İnsancıl bir yapısı vardır. Romantikliğe önem verir aynı zamanda duygusal bir kişiliği vardır. Rahatlığına düşkündür. İsraf etmek yerine tutarlı olmaya çalışmalıdır. Yaratıcılık özellikleri bulunur. Sezgileri ve hisleri kuvvetlidir. Kendini ispatlamak için çok çalışır. Kötü alışkanlıklarını terk etmek için fazlasıyla çaba harcamalıdır. Basit olaylardan etkilenmeyi bırakmalıdır.

NOT: Berfin ismini taşıyanlar soyadları ile birlikte kader sayısını hesaplamalıdır.

Ayrıca İsim Kader Sayısı sayfamıza bakabilirsiniz.

Berfin İsim Uyumu Yorumu

Berfin isim uyumu yorumunu Berfin isim kader sayısını hesapladıktan sonra bulabilirsiniz. Berfin isimli kişiler isim kader sayısını bulduktan sonra eşinin, sevgilisinin yada sevdiğinin isim kader sayısını da bularak isimleri arasındaki uyumu bulabilir.

İsim Uyumu Yorumu için tıklayınız.

Berfin İsmi Caiz mi?

Berfin ismi yeni doğan bebeklere konulabilir mi, bebeğe Berfin ismini koymak caiz mi, Berfin ismini kullanmak sakıncalı mı gibi sorulara yanıt olarak yaptığımız araştırmalar sonucunda Berfin isminin sakıncalı olmadığını gördük. Berfin ismi dini açıdan caizdir ve bebeklere konulabilir.

Berfin İsmi İle İlgili Akrostiş Şiir

Berfin  isminin baş harflerinden oluşan özel akrostiş şiir şöyle;

Ben seni öyle bir sevdim ki,
Eşi benzeri görülmemiş bir aşkla,
Resmini saklıyorum göğsümde,
Fikrimse senin güzel gözlerinde,
İlle de seni istiyorum bugünde,
Ne olur gel kavuşsun yüreklerimiz…

Berfin İçin Aşk Testi

Berfin ; sevgilin, eşin, sevdiğin, ya da aşık olduğun kişi ile isimlerinizin birbirine ne kadar yakıştığını ve aranızda ki aşkın ne kadar kuvvetli olduğunu merak ediyorsan aşağıda ki bağlantıya tıklayarak aşk testi yapabilirsin.

İsim Aşk Testi yapmak için tıklayınız.

Berfin  İsimli Ünlüler

Berfin isimli ünlü bulunmamaktadır.

Berfin İsminin Arapça Yazılışı

Berfin isminin Arapça dilinde nasıl yazıldığını aşağıdan görebilirsiniz.

برفین

Berfin İsminin Japonca Yazılışı

Berfin isminin Japonca dilinde nasıl yazıldığını aşağıdan görebilirsiniz.

ベルフィン

Berfin İsminin Çince Yazılışı

Berfin isminin Çince dilinde nasıl yazıldığını aşağıdan görebilirsiniz.

波尔奋

Berfin İsminin Korece Yazılışı

Berfin isminin Korece dilinde nasıl yazıldığını aşağıdan görebilirsiniz.

베르 핀

Berfin İsminin Anlamı Nedir?
4.3 (85%) 32 oy

166 YORUMLAR

 1. Berfin… İsterse, aydınlatır tüm dünyayı. İsterse, karanlığa gömer sizi. Sizi yaşatacak olan da o’dur, öldürecek olan da. İsminin anlamı büyüktür, temizliktir. Temizdir yüreği. Eğer bir Berfin severseniz, bir karanlığa gömülürsün ki sorma. Yavaş yavaş yok olursun dünyadan. Aydınlığı ararsın, güneşten bile daha parlaktır oysa. Güneş aydınlatmaz olur dünyanızı.

 2. berfin deyince coşar dünya berfin deyince ağızlar açık kalır bakın zibidiler berfin hakkında kötü şeyler söylerseniz oyarım o gözlerinizi tamam mı duyamadım. neyse unutalım bu konuyu

 3. BELKİ GİTMESİN DİYE DUSUNDUM
  ELİMDEN TUTAR GİTME DERSİN
  RİVAYATEKİ ASKA UYAR BELKİ ASKIMIZ
  FENATİK BİR HAYRANIN GİBİ
  İSTEMEDEN KIRDIM BELKİ SENİ
  NE DERSEN DE SENDEN BASKASI OLMAZ BANA ….

 4. berfinin anlamı cennete düşen ilk kar tanesidir berfin dert deyil ………………………. detliği sevmeyen dir özellikle berfin esmer değil anlamı gibi kar tanesi kadar beyazdır nerden biliyosun deseler kendimden ama şu doru berfin kürt tüüüüüüüür

 5. benim ismimde BERFİN ve ismimi çooook seviyorum ve anlamı da çok güzel ve gerçekten de anlamım gibi beyazım.BERFİN isminin anlamı ayrıca hayal gücü güçlü demek ve fedakar demek eminim diğer BERFİN adlı arkadaşları da öyledir…

 6. arzu senin adın arzuya git sana arzu efiyorum bna çay hizmetçilik yap nihal sen nesin insan bile değilsin amma BERFİNadı tertemiz güzel pırı pırrıl süüpper bir isim eger bir daha bu isim hakkında kötü yotumlar yapsanız bn size bir yaparım görursünuz lan sizin gibi işimn olmaz benim aldınızmı ağzını zın payınıı duydunuzmu lan beni öküzler son lafım var oda şudur b…. yiyim tamammmıaa yetr ama ya

 7. adaslarım siz o gerizekalıları boşverin onlar adımızın ANLAMINI KISKADIKLARI İCİN BOYLE DİYOLAR hen zaten kendi isimlerine baksalar hemen benim ismim cooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook guzel derleeerrr yaniii hem sızene zaten sizin isminiz deyil ki bizim ismimiz sıze ne oluyoooo

 8. bence BERFİN ismide güzelhepside çok güzel hiç kimsenin isimleriküçümseme gibi bir hakkı yok Allah c.c bize bu isimleri niye vermiş. dalga geçelim diyemi vermiş BERFİN ismi çok güze anlamı kar gibi beyaz kökeni kürtçe ve bana bu adı verdiği için babamı çok seviyorum ve bütün berfin adlı olanlar bembeyaz tertemiz kalbi temiz olmalıdırlar bende beyazım

 9. ben berfin kürdüm ve şu anda 2015 yılındayız 11 yaşındayım annem
  babamla kendimle ve en önemlisi kürdlüğümle onur duyuyorum arkadaşlar kürt olmak harika bir duygu lütfen bundan dolayı utanmayın

 10. Benim ismim BERFİN . Bu isimi ben çok seviyorum ve gurur duyuyorum . Anlatılan hepsi doğru . Zaten bu isim çok uzaklardan geliyormuş .

  YAŞASIN BERFİN İSİMLERİ

 11. elçin ağzına sıçarım anlamı ne olursa olsun seviyoruz kızım sen bizim ismimize kurban ol spastik özürlü elçinin anlamı keşke bokum olsaydı

 12. benim kardeşimin adıda Berfin bu arada Berfin isminin anlamı sadece kar tanesi Kardelen isminin anlamı ise kar çiçeği gençler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz